مقایسه علی کافی alicafe و دکتر کلان،دو کافی میکس سنتی ساخت مالزی

مقایسه علی کافی alicafe و دکتر کلان،دو کافی میکس سنتی ساخت مالزی

alicafe علی کافی در مقایسه یا کافی میکس دکتر کلان

در این بحث با ترکیبات و خواص کافی میکس علی کافی alicafe 5*1 و دکتر کلان dr kalan 8*1 که تقریبا از لحاظ ظاهری و بعضی از ترکیبات شبیه به هم هستند آشنا می شوید اما شما حتما ضرب المثل هر گردی گردو نیست را شنیده اید.

هر دو نوشیدنی alicafe و dr kalan ساخت دو شرکت از مالزیا هستند و هر دو مجوز سلامتی و حلال دارند و طرز مصرف آنها به صورت حل شدن در آب داغ هست.

در محصول کافی میکس علی کافی alicafe و دکتر کلان، ترکیبات مشترک گیاهی شامل عصاره جنسینگ و تونگات علی است ولی در کافی میکس دکتر کلان، عصاره زنجبیل و نارگیل و هم چنین جنسینگ از نوع پاناکس (کره ای و چینی) وجود دارد.

مقایسه ترکیبات کافی میکس alicafe و دکتر کلان

عصاره ترگیبات گیاهی و مفهوم فوری بودن ترکیبات این دو کافی میکس

مفهوم عصاره گیری در حقیقت بسیار مهم در ترکیبات گیاهی کافی میکس است زیرا از مقدار بیشتری از جنسینگ و تونگات علی با عصاره گیری، یک مقدار خیل کمتر به عنوان عصاره گیاهی بدست آمده و با پودر مثلا جنسینگ فرق می کند.

قابل توجه است که در کافی میکس alicafe عصاره جنسینگ و تونگات علی به صورت فوری درآمده یعنی یک فرآوری خاص روی آن انجام شده تا سریعتر در آب داغ حل شود و این سریع حل شدن نمی تواند اثرات خوبی از خواص جنسینگ و تونگات علی بر جای بگذارد.

اما کافی میکس سنتی دکتر کلان خیلی سریع حل نمی شود و اینکه کف روی فنجان alicafe بسیار کم و ناچیز است و این به علت شیر خشک و فرآوری سریع حل شدن است.

کف خامه غیر لبنی علی کافی و دکتر کلان

خامه یا کرمر به عنوان ماده سفید رنگ پودر شده برای طعم، کف و غلظت در این دو کافی میکس سنتی

در کافی میکس alicafe علی کافه گفته شده است که از کرمر یا خامه غیر لبنی استفاده شده است اما موقع باز کردن ساچت، بوی شیر خشک و ترکیبات روغنی کاملا مشهود است و همینطور در ترکیبات آن روغن هیدروژنه نوشته شده است.

در صورتی که کافی میکس سنتی دکتر کلان از خامه غیر لبنی به صورت پودر شده از روغن نخل اندونزیایی استفاده می کند و کف روی فنجان کافی میکس دکتر کلان به وضوح مشاهده می شود

و کم هم نیست که به علت وجود این روغن نخل است و اصلا شیرخشک و هیچ ماده افزودنی روغنی شیمیایی به آن افزوده نشده است.

محتویات ترکیبات کافی میکس علی کافه و دکتر کلان

مواد نگه دارنده و شکری که در این دو قهوه میکس استفاده شده است

مثلا در کافی میکس alicafe گفته شده است که از مواد نگه دارنده در آن اضافه شده است که در کافی میکس دکتر کلان طبق فرمول خاص آن نیاز به هیچ ماده نگه دارنده نیست و ندارد.

محصول علی کافه در بسته های مختلف فروخته می شود که به صورت 3 تا 5 ترکیب و در وزن های مختلف است.ولی در 5 ترکیب محصول علی کافی از شکر سفید استفاده شده و 4 ترکیب آن شکر کلا ندارد و شیرین نیست.

در کافی میکس 8 ترکیب دکتر کلان از شیره نیشکر یا شکر قهوه ای استفاده شده است که خواص زیادی دارد و برای افراد دیابتی هم مضر نیست.

ترکیبات کافی میکس علی کافی alicafe

ترکیبات کافی میکس  1*5 علی کافی alicafe

 • شکر سفید
 • خامه یا کرمر غیر لبنی ( ترکیبی از روغن سبزیجات هیدروژنه و پروتئین شیر، گلوکز سیروب)
 • پودر قهوه فوری
 • عصاره فوری تونگات علی
 • عصاره فوری جنسینگ ( نوع جنسینگ مشخص نوشته نشده)
 • مواد نگه دارنده
 • استابیلیزر
 • امولسیفر

ترکیبات کافی میکس سنتی و گیاهی دکتر کلان در مقایسه با علی کافی

ترکیبات کافی میکس سنتی دکتر کلان dr kalan

 • شیره نیشکر یا شکر قهوه ای
 • خامه یا کرمر غیر لبنی( روغن درخت نخل اندونزیایی)
 • پودر قهوه فوری
 • عصاره شاخه یا تونگات علی
 • عصاره جنسینگ پاناکس
 • عصاره زنجبیل
 • عصاره نارگیل
 • پودر زعفران ایرانی
 • بدون هیچ گونه مواد افزودنی روغنی و نگه دارنده و شیمیایی

در هر دو محصول از قهوه فوری استفاده شده است اما مقدار آن در کافی میکس دکتر کلان کمتر از 8 درصد در هر ساچت است

اما در علی کافی، مقدار قهوه فوری بیشتر به نظر می رسد و وقتی محتوی پودر در هر دو محصول را روی کاغذ بریزید کاملا مشهود است.قهوه فوری محصول دکتر کلان از نوع قهوه اعلا اندونزیایی است.

جدول ارزش غذایی کافی میکس سنتی دکتر کلان

جدول ارزش غذایی کافی میکس دکتر کلان به ازای ساچت 25 گرمی

از لحاظ چربی و کالری هر دو محصول در یک سطح هستند ولی از لحاظ انرژی بخشی محصول دکتر کلان موثر تر استبه دلیل خواص مواد مغذی حفظ شده از عصاره جنسینگ و تونگات علی و زنجبیل و نارگیل ولی عصاره جنسینگ و تونگات علی محصول علی کافی به شکل فوری فرآوری شده اند و خواص آن کمتر است.

جدول ارزش غذایی alicafe علی کافی

جدول ارزش غذایی علی کافی به ازای ساچت 20 گرمی

خواص محصول دکتر کلان به دلیل ترکیبات مغذی به همراه زنجبیل و نارگیل برای سلامتی عمومی و تقویت قوای جنسی و اعصاب و روان و سیستم گوارش و انرژی بخشی بسار موثر است.

بایستی هر دو محصول را مدتی استفاده کنید تا ببینید این تغییرات در کدام محصول مشهود است.

افرادی که از علی کافی استفاده می کنند اگر به دنبال خواص کاملی از عصاره جنسینگ و تونگات علی هستند بهتر از مدتی از محصول کافی میکس دکتر کلان نیز استفاده نمایند.

شما اگر جنسینگ رو به شکل ریشه ای نه پودر و عصاره قیمت بگیرید از حداقل کیلویی 150 هزار برای جنسینگ سفید چینی و حداقل 350 هزار تومان جنسینگ قرمز یا قهوه ای رنگ پاناکس کره ای است

حالا خودتان قضاوت کنید چون ترکیبات عصاره گیری شده گرونتر هستند، اما در تولید کارخانه قیمت ها بر مبنای تولید انبوه برآورد می شود.

 قهوه فوری ویکی پدیا فارسی

لطفا به این مقایسه رای دهید
Summary
معمولا برای مشاهده تمایز این دو محصول لازم است که هر دو را با هم مصرف کنید یا اینکه یکی از آنها را که مصرف نکرده اید تهیه کنید.
0 %
امتیاز کاربر : 3.8 (8 votes)

پاسخ دهید