اثرات کافی میکس سنتی و دمنوش گرانتر و ارزان قیمت، کدام به صرفه است

اثرات کافی میکس سنتی و دمنوش گرانتر و ارزان قیمت، کدام به صرفه است

در این مقاله در مورد کاربردی بودن کافی میکس سنتی و معمولی چند ترکیب و یک نوشیدنی دمنوش گیاهی به صورت تی بگ یا فله ای صحبت می کنیم.در مورد اینکه وقتی دنبال اثرات گیاهی یک نوشیدنی کافی میکس سنتی با ترکیبات گیاهی هستید، باید چه خصوصیات و مقداری داشته باشد.

پیشینه نوشیدن دمنوش، چای و قهوه در ایران حکایتی چند صدساله دارد، به‌طور مثال زمانی در ایران علاوه بر انواع دمنوش درمانی یا روزانه، مصرف قهوه باب بود و همه‌جا قهوه‌خانه بود و قهوه سرو می‌شد تا اینکه انگلیسی‌ها چای را از هندوستان وارد ایران کردند

و برای فروش در ابتدا در لاهیجان شروع به کاشت چای کردند و سال‌هاست که در ایران چای سبز را فراوری کرده سیاه می‌کنند و استفاده می‌شود یکی از دلایل فرآوری چای سبز به سیاه هم این است و نیز قهوه سبز هم با فرآوری سیاه می شود.

مقایسه کافی میکس سنتی و دمنوش

اما هنوز بعد از گذشت سال‌ها می‌گوییم بریم قهوه‌خانه درحالی‌که در قهوه‌خانه‌ها چای سرو می‌شود و در مقابل کافی‌شاپ برای سرو قهوه باب شد.

چندی است محصولات کافی میکس با ترکیبی از قهوه فوری، شکر و کرمر، برای مصرف روزانه و یا گاهی گذری و تفریحی در میان ایرانیان رواج یافته اما هنوز هم اکثر افراد ترجیح می‌دهند همان چای جایگزین قهوه را مصرف نمایند

و یا برخی فقط دمنوش گیاهی را نوشیدنی روزانه خود می‌دانند دلیل این قشر در اولویت اول قیمت کمتر و به‌صرفه‌تر بودن این کالا و همچنین برخورداری از خواص انواع دمنوش است.

شبهات متداول هنگام بررسی معجون کافی میکس سنتی دکتر کلان

1- “قیمت محصول کافی میکس گیاهی دکتر کلان برای سبد روزانه من به‌صرفه نیست!:

لازم به توضیح است که قیمت این محصول به دلیل کیفیت بالا و طبیعی مواد اولیه گیاهی همچون زعفران، جنسینگ پاناکس، تنگات علی، نارگیل و…هست

و همچنین رعایت قوانین مجوزهایی از قبیل مجوز حلال و مجوز جی‌ام پی و سلامت و غیره هزینه‌بر بوده و هزینه تمام‌شده کالا را افزایش می‌دهد، به دلیل تمرکز مواد اولیه تولیدی این محصول در شرق آسیا

و همچنین تخصص در فرمول تولید این قبیل محصولات، ساخت این معجون کافی میکس سنتی در کشور مالزی صورت می‌پذیرد به طبع واردات به ایران هزینه‌هایی بر مبنای واردات، حقوق گمرکی و حمل‌ونقل برای این محصول تعریف می‌شود.

قیمت این محصول در مقایسه با سایر مکمل‌ها و نوشیدنی‌های روزانه یا ماهانه یا یک معجون بستنی و سایر موارد قابل‌تأمل است.

شما خریداران محترم می‌توانید ترکیبات و خواص را بررسی و با سایر محصولات هم‌رده مقایسه بفرمایید.

قیمت این محصول می‌تواند پیش پرداختی برای سلامتی آینده بدن شما باشد، علاوه بر اینکه به‌عنوان یک مکمل غذایی روزانه و انرژی‌زا نیز محسوب شده و ترکیبات گیاهی و مواد مغذی این کافی میکس در آینده ما را در برابر مشکلات جسمی، روحی و جنسی یاری مؤثر و همراهی پرانرژی و سودمند در جیب شما است.

قابل‌ذکر است که در طول روز افراد پرمشغله کاری با مصرف این معجون کافی میکس سنتی می‌توانند روز شادتری را شروع کنند و اعصاب فولادین داشته باشند، انرژی جنسی خوب و قوی خواهند داشت،

در طول روز خیلی کمتر خسته شوند، تمرکز فکری بالاتری داشته باشند، املاح و ویتامین‌های موجود در این معجون باعث می‌شود که علاوه بر جلوگیری از تجمع چربی‌های اضافی بدن مواد مغذی موجود در وعده‌های غذایی سه‌گانه با درصد بسیار بالاتری جذب بدنشان شود و به همین دلیل شب نیز خواب بهتری را تجربه کنند.

2- “ترکیبات این محصول نیز همانند سایر کافی میکس‌های مرسوم بازاراست و فقط اسانس بیشتری دارد تا جذاب‌تر شده و سود بیشتری برای فروشنده حاصل کند.”

ابتدا بایستی بدانیم که به دلیل وجود سرشار مواد مغذی در ترکیبات محصول طبق آنالیز موجود، معجون گیاهی دکتر کلان در رده مکمل‌های غذایی روزانه محسوب می‌شود

و این محصول صرفاً به دلیل کالری موجود در آن انرژی‌بخش نیست بلکه به دلیل وجود جنسینگ پاناکس و تنگات علی مالزیایی باعث افزایش و تعادل انرژی چی بدن (طبق تعریف طب چینی) می‌شود که در سلامتی بدن پایه و اساس درمان و سلامتی هست.

به‌صورت کاملاً مشهود از بو، طعم و رنگ ترکیبات موجود دریک ساچت کافی میکس گیاهی کلان می‌توان تفاوت آن را با سایر محصولات مشابه حس کرد. چراکه اگر این محصول اسانس باشد دیگر نیاز به ساچت 25 گرمی نبود بلکه در ساچت 12 تا 18 گرمی نیز تولید می‌شد

دریافت مجوزهای حلال و GMP (سلامتی) مهر تأییدی است بر این ادعا که تمام مواد  گیاهی به‌کارگیری شده در تولید این محصول سالم هست چراکه این دو مجوز از سخت‌گیرانه‌ترین قوانین و استانداردهای تولید محصولات خوراکی برخوردار می‌باشند

و در طول فرایند تولید موبه‌مو بر روند تولید نظارت دارند، در همین راستا تمامی تلاش مجموعه تولیدکننده این محصول بر این است که بهترین ترکیبات را جهت تولید به کاربرد تا اثربخشی هر چه‌بهتر و بیشتری حتی در درازمدت داشته باشد تا شما خریدار مجدد محصول باشید.

3-“من از انواع دمنوش گیاهی برای سلامتی و آرامش روزانه استفاده می‌کنم. دمنوش گیاهی همین خواص کافی میکس 8 ترکیب را دارند و به‌صرفه‌تر ازلحاظ هزینه‌های خرید هستند. یک دمنوش کافئین ندارد و همچنین در طب سنتی ما گیاهان ریشه‌ای چینی شناخته‌شده نیست”

بله درست است دمنوش گیاهی بسیار خوب و مؤثر جهت بهبود سلامت هستند و اثرات خوبی هم برای برخی از افراد دارند، وقتی صحبت از اثرات خوب و سلامتی می‌شود،

یکی از پارامترهای مهم دوز روزانه مصرف ترکیبات گیاهی در قالب دمنوش یا پودر شده آن است که این اثرگذاری در بعضی موارد جهت نتایج کوتاه‌مدت مصرف این کافی میکس یا دمنوش مدنظر است که این مورد به فرمول و درصد و عصاره ترکیبات بستگی دارد.

وقتی یک دمنوش گیاهی را در غالب تی‌بگ حدود 2 گرمی یا حتی دریک قوری دم می‌کنیم، به چه میزان و یا چقدر عصاره آن داخل آب جوش حل می‌شود؟ و آیا می‌توان انتظار اثرات سریع روزانه و آنی داشته باشیم؟

ترکیبات معجون کافی میکس سنتی دکتر کلان در شرایطی تولیدشده است که نتیجه 7 سال تحقیق تیم داروسازان گیاهی و پیگیری اثرات بعد مصرف توسط تولید کارخانه کننده است

و در طی این چند سال گذشته به این نتیجه رسیدند که چه ترکیبی از چه گیاهی با چه میزان با پودر قهوه فوری مخلوط شود تا اینکه بتواند با بدن اکثر افراد سازگاری داشته و برای بعضی‌ها زودتر اثرات مورد انتظار خواص ترکیبات کافی میکس دکتر کلان را داشته باشد.

در دمنوش ها شکر، کالری و کافئین وجود ندارد، آیا در کافی میکس سنتی دکتر کلان از شکر استفاده‌شده ؟

در تمام انواع دمنوش کالری صفر نیست و تمام گیاهان کالری دارند مگر طبق فرمول خاص ترکیبات فرآوری و تهیه‌شده باشند که غالباً محصول ارزانی هم نیستند. در معجون کافی میکس گیاهی دکتر کلان کالری به دلیل ترکیبات گیاهی و استفاده از مقدار کمی شیره خالص نیشکر است.

برای تست این موضوع کافی است این کافی میکس را در معرض هوای آزاد قرار دهیم بعد از مدت کوتاهی رطوبت را جذب می‌کند و ترکیبات کافی میکس به هم می‌چسبند که این واکنش در سایر کافی میکس‌ها دیده نمی‌شود.

قهوه موجود در کافی میکس سنتی دکتر کلان، درصد کمی از قهوه اندونزیایی است و صرفاً به دلیل همین مقدار خیلی کم، نام کافی میکس یا قهوه مخلوط به آن اطلاق شده است تا طعم مناسب قهوه اعلا را موقع نوشیدن بچشید.

5-عصاره که می گویید مگر می خواهید روغن بگیرید یا عرق گل درست کنید، در این محصول نتایج اثر بخشی سریع نیست!

باید در نظر داشته باشیم که ترکیبات کلیدی این محصول جنسینگ، تنگات علی و زنجبیل است که این سه ماده به‌صورت تغلیظ شده در این معجون هستند به عبارت ساده‌تر هر 10 کیلو از هرکدام تبدیل به 1 کیلو شده( روغن یا عصاره پودر شده) تا بتوان در یک ساچت 25 گرمی ترکیب گردد؛ و اثراتی به‌مراتب بیشتر داشته باشد.

مثلا ژل رویال ملکه زنبور عسل به مقدار 3 کیلوگرم با دستگاه های پیشرفته و تکنولوژی پودر سازی بدون کاهش خواص آن، به یک کیلوگرم پودر رویال ژلی تبدیل می شود.

و درنهایت می‌بایست این نکته موردتوجه قرارگیری که این محصول کاملاً گیاهی است و به‌منظور نتیجه‌گیری بهتر و مؤثرتر در مواردی از خواص این محصول بایستی در بیش از 10 روز تا یک ماه مصرف شود تا مواد مغذی این ترکیبات به میزان کافی به بدن رسیده و زمان کافی برای اثربخشی داشته باشد.

البته ناگفته نماند که افرادی در چند سال گذشته بوده اند که با مصرف یک ساچت 25 گرمی هم اثر خوبی در انرژی بدن و سرحا شدن دیده اند و کم نبوده اند این افراد.

نداشتن مشکلات گوارشی باعث جذب بهتر مواد غذایی و مغذی روزانه و باعث نتایج بهتر دیدن و سریع از این محصول می شود، البته این محصول در این موارد مشکلان گوارشی بسیار موثر است

پاسخ دهید