آیا هر نوشیدنی قهوه مخلوط با ترکیبات کافی میکس سنتی و معمولی قابل مقایسه است؟

آیا هر نوشیدنی قهوه مخلوط با ترکیبات کافی میکس سنتی و معمولی قابل مقایسه است؟

در این مقاله قصد داریم به این سوال بپردازیم که آیا معجون کافی میکس سنتی دکتر کلان صرف نظر از شکل ظاهری، محتوی همان ترکیبات کافی میکس سنتی مشابه عرضه شده در بازار هست یا خیر؟ آیا در ترکیبات کافی میکس سنتی فقط قهوه فوری و شیر خشک و غیره وجود دارد یا خیر؟

اما آیا ترکیبات کافی میکس سنتی پودر شده در یک ساچت آن و تعداد و نوع ترکیبات و کیفیت مواد تشکیل‌دهنده اصلی آن شبیه به پودر داخل هر کافی میکس سنتی یا معمولی یا نسکافه دیگری است که روزانه ممکن است مصرف کنید.

آیا در ترکیبات کافی میکس سنتی هر ماده شیرین‌کننده‌ای اضافه شده تا طعم شیرین‌ داشته باشد و اینکه قهوه داخل آن چقدر است؟ و یا نوع آن چیست؟

در وحله اول باید این موضوع را در نظر داشت که معجون کافی میکس دکتر کلان 25 گرم در هر ساچت است درحالیکه وزن کافی میکس‌های معمول 12 تا 18 گرم و یا حداکثر 20 گرم هست.

قهوه فوری موجود در کافی میکس گیاهی گفته شده مقدار کمی از قهوه فوری اندونزی است و اصلاً این کافی میکس ترکیب اصلی قهوه ندارد و نام کافی میکس یا قهوه مخلوط به دلیل وجود درصد کمی از قهوه  فوری به آن اطلاق شده است.

در معجون گیاهی کافی میکس دکتر کلان از شیره نیشکر برای شیرین کردن آن استفاده‌شده است درصورتی که در اقلب کافی میکس‌های رایج از شکر سفید، مواد صنعتی و شربت گلوکز استفاده می شود.

ترکیبات این معجون به دلیل استفاده از شیره نیشکر خالص درصورتی‌که در معرض هوا قرار گیرند به‌مرور سفت می‌شوند و یا به هم می‌چسبند زیرا با رطوبت هوا نیشکر چسبندگی ایجاد می‌کند و این چسبندگی ترکیبات در سایر کافی میکس ها دیده نمی شود.

Puccini+Blend-(1)

در معجون کافی میکس سنتی کلان برای ایجاد طعم بهتر، رنگ و کف سطح نوشیدنی موقع هم زدن کافی میکس از اسانس و ترکیبات شیمیایی استفاده نشده و طعم خاص خود را از ترکیباتی همچون زعفران خالص ایرانی، قهوه اندونزیایی می گیرد

و کف ایجادشده در سطح نوشیدنی و حلالیت سایر ترکیبات از نوعی کرمر (روغن) درخت نخل مالایی ایجاد می گردد( این روغن یک کرمر یا خامه غیر لبنی گیاهی محسوب می‌شود).

در مقایسه، اغلب کافی میکس‌های معمول بازار از یک کرمر مثل شیر خشک و خامه لبنی یا غیر لبنی گیاهی عطری استفاده می‌کنند مانند خامه‌ای که در شیرینی نان خامه‌ای وجود دارد و طعم محصول که مثلاً فندقی یا غیره است اسانس هستند.

البته استفاده از ترکیبات طبیعی مثل جنسینگ، زنجبیل و تونگات علی و نارگیل باعث شده که این معجون در مقایسه با کافی میکس‌های 2 یا 3 ترکیب یا حتی 4 و 5 ترکیب عطرمایه به عنوان یک معجون کافی میکس 8 ترکیب گیاهی معرفی گردد.

نوشیدنی سنتی کافی میکس دکتر کلان یک محصول مناسب برای سلامتی و رفع بعضی از مشکلات جسمی، جنسی و روحی مؤثر است زیرا ترکیبات گیاهان ریشه‌ای به‌کاررفته در آن مثل عصاره تونگات علی، جنسینگ، زنجبیل در طب چینی غذاهای دارویی به شمار می روند

که می‌توانند در افزایش و تعادل انرژی چی بدن برای تعادل بین یین و یانگ یا سرما و گرمای بدن که پایه و اساس سلامتی، زیبایی پوست و بدن طول عمر است کارآمد باشند.

ترکیبات کافی میکس سنتی

ترکیبات کافی میکس سنتی و معمولی

آیا در ترکیبات کافی میکس، کافی میت و نسکافه‌ها شما موادی می‌بینید که شبیه به کافی میکس سنتی دکتر کلان باشند؟

جز اینکه ترکیباتی به جز قهوه فوری، شکر، مواد شیرین‌کننده و خامه لبنی یا غیر لبنی هستند.

و طعم و رنگ و ترکیبات گیاهی آن‌ها هم اسانس است که معمولاً مصرف آن‌ها با توجه به نوع قهوه فوری و درصد آن و مقدار کالری در افزایش انرژی بدن و سرحالی و بی‌خوابی شب مؤثر هستند.

پس ما نمی‌توانیم بگوییم هر گردی گردو است یا هر قهوه مخلوط یک قهوه میکس معمولی ساده است.

ما به کافی میکس دکتر کلان به خاطر وجود درصد کمی از قهوه فوری اندونزی یک کافی میکس یا قهوه مخلوط آماده می‌گوییم اما این کافی میکس یک معجون قهوه 100 درصد گیاهی و سالم است.

که به‌عنوان یک نوشیدنی داغ سرحال کننده و انرژی‌زا واقعی و بادوام ازنظر تعادل انرژی چی برای تقویت جنسی و قوای جسمی و عضلانی و یک مکمل غذایی روزانه و نیز جاذب مواد غذایی مصرفی به خاطر ترکیبات مغذی گیاهان داخل آن محسوب می‌شود.

این محصول وابستگی به کافئین قهوه ندارد و در صورت مصرف مناسب و به‌موقع نه‌تنها چاق‌کننده نیست بلکه به خاطر ترکیبات گیاهان ریشه‌ای و آداپتوژن بودن جنسینگ آن برای افزایش سوخت‌وساز بدن و چربی سوزی مؤثر است و شما یک فرد خستگی‌ناپذیر و شاد در مقابل سایر دوستان، اعضای خانواده و همکاران دیده می‌شوید.

دم نوش ویکی پدیا فارسی

5 Comments

  1. بعد از گذشت 3 سال از مصرف این کافی میکس باید به عزیزان تولید این محصول دست مریزاد گفت این معجون رو به تمامی دوستان و اطافیانم پیشنهاد دادم چون فواید زیادی رو طی این چند ساله ازش دیدم از حال خوبی که به آدم میده تا بر طرف کردن درد های میگرنم

  2. انصافا از لحاظ مواد ترکیبی هیچکدوم از کافی میکسهای توی بازار به گرد پاشم نمیرسن
    ترکیب بسیار خوبی داره این معجون

  3. مقایسه خوبی بود فقط یه کم یکطرفه به نظر میرسید
    تمیدوارم شرایط انصاف رو رعایت کرده باشین

  4. برسی خوبی بود ممنون از توضیحات

پاسخ دهید